API Delevan 3094-271KS
3094-271KS picture photo
Mfg. Part Number
3094-271KS
Brief Description
FIXED IND 270NH 700MA 100 MOHM
Datasheet Download
3094-271KS.pdf
Availability of 3094-271KS
QUANTITY
3094-271KS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094-271KS
Internal Part NumberEIS-3094-271KS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Material - CoreIron
Inductance270nH
Tolerance±10%
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)100 mOhm Max
Q @ Freq70 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant270MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.155" L x 0.125" W (3.93mm x 3.17mm)
Height - Seated (Max)0.133" (3.38mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094-271KS
Related Links3094-, 3094-271KS Datasheet, API Delevan Distributor
3094-271KS Details Description
Related parts for 3094-271KS
CONN IC DIP SOCKET 16POS TINLEAD datasheet.pdf
CLAMP SNAP-IT .469-.531" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK CM 8TSSOP datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 187.5MHZ PECL6-SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
IC FPGA 113 I/O 144TQFP datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 198V 400A DISC 5MM datasheet.pdf