API Delevan 3094-273HS
3094-273HS picture photo
Mfg. Part Number
3094-273HS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 27UH 110MA 4 OHM SMD
Datasheet Download
3094-273HS.pdf
Availability of 3094-273HS
QUANTITY
3094-273HS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094-273HS
Internal Part NumberEIS-3094-273HS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series3094
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance27µH
Tolerance±3%
Current Rating110mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)4 Ohm Max
Q @ Freq65 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant15MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094-273HS
Related Links3094-, 3094-273HS Datasheet, API Delevan Distributor
3094-273HS Details Description
Related parts for 3094-273HS
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
SWTCH TOP ROLLR PLUNGR SNAP DPST datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60K FLASH 64-TQFP datasheet.pdf
LED CBI 3MM SGL LEVEL RT ANGLE datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.032" NYLON 9.02MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 400VAC datasheet.pdf