API Delevan 3094-393JS
3094-393JS picture photo
Mfg. Part Number
3094-393JS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 39UH 84MA 7 OHM SMD
Datasheet Download
3094-393JS.pdf
Availability of 3094-393JS
QUANTITY
3094-393JS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094-393JS
Internal Part NumberEIS-3094-393JS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series3094
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance39µH
Tolerance±5%
Current Rating84mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)7 Ohm Max
Q @ Freq65 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant13MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094-393JS
Related Links3094-, 3094-393JS Datasheet, API Delevan Distributor
3094-393JS Details Description
Related parts for 3094-393JS
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 14TSSOP datasheet.pdf
IC ELASTIC STORE T1/CEPT 16-SOIC datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8UMAX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 0.392 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED HB CXA3050 SERIES datasheet.pdf
PMI NEON DATALITE YLW 33K CYL datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
GDT 260V 20% 10KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf