API Delevan 3094-564KS
3094-564KS picture photo
Mfg. Part Number
3094-564KS
Brief Description
FIXED IND 560UH 33MA 45 OHM SMD
Datasheet Download
3094-564KS.pdf
Availability of 3094-564KS
QUANTITY
3094-564KS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094-564KS
Internal Part NumberEIS-3094-564KS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Material - CoreIron
Inductance560µH
Tolerance±10%
Current Rating33mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)45 Ohm Max
Q @ Freq35 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant2.1MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test790kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.155" L x 0.125" W (3.93mm x 3.17mm)
Height - Seated (Max)0.133" (3.38mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094-564KS
Related Links3094-, 3094-564KS Datasheet, API Delevan Distributor
3094-564KS Details Description
Related parts for 3094-564KS
RES SMD 0.39 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
IC STEREO AUDIO CODEC 28-TSSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 12A TO220AC datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 600V 15A CHASSIS datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
SCR 1000V 285A TO-93 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.3A 5SOT23 datasheet.pdf