API Delevan 3094-680JS
3094-680JS picture photo
Mfg. Part Number
3094-680JS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 68NH 840MA 70 MOHM SMD
Datasheet Download
3094-680JS.pdf
Availability of 3094-680JS
QUANTITY
3094-680JS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094-680JS
Internal Part NumberEIS-3094-680JS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series3094
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance68nH
Tolerance±5%
Current Rating840mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)70 mOhm Max
Q @ Freq65 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant700MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094-680JS
Related Links3094-, 3094-680JS Datasheet, API Delevan Distributor
3094-680JS Details Description
Related parts for 3094-680JS
PHOTODIODE BLUE 371.1MM SQ BUSS datasheet.pdf
CONN SMB JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 33.32MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 10.6V 8SOIC datasheet.pdf
RES 392 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.98K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
LABEL ELECTRL WARN 3"X1" WHT/RED datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf