API Delevan 3094-683HS
3094-683HS picture photo
Mfg. Part Number
3094-683HS
Brief Description
FIXED IND 68UH 67MA 11 OHM SMD
Datasheet Download
3094-683HS.pdf
Availability of 3094-683HS
QUANTITY
3094-683HS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094-683HS
Internal Part NumberEIS-3094-683HS
Material - CoreIron
Inductance68µH
Tolerance±3%
Current Rating67mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)11 Ohm Max
Q @ Freq65 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant10MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094-683HS
Related Links3094-, 3094-683HS Datasheet, API Delevan Distributor
3094-683HS Details Description
Related parts for 3094-683HS
SW PB ILLUM RND GRN CLR/GRN SLD datasheet.pdf
IC SYNCFIFO 1024X36 10NS 128TQFP datasheet.pdf
OSC MEMS 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CABLE 3COND 16AWG GRAY 10000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MINI LATCH HSG 0.100" DUAL ROW datasheet.pdf
IC CLK/DATA REC 8.5GBPS 24-LFCSP datasheet.pdf
IC MMIC MIXER DBL-BAL 8MSOP datasheet.pdf
CTV 46C MIXED SKT J/N RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS PIN datasheet.pdf