API Delevan 3094-683HS
3094-683HS picture photo
Mfg. Part Number
3094-683HS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 68UH 67MA 11 OHM SMD
Datasheet Download
3094-683HS.pdf
Availability of 3094-683HS
QUANTITY
3094-683HS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094-683HS
Internal Part NumberEIS-3094-683HS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series3094
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance68µH
Tolerance±3%
Current Rating67mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)11 Ohm Max
Q @ Freq65 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant10MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094-683HS
Related Links3094-, 3094-683HS Datasheet, API Delevan Distributor
3094-683HS Details Description
Related parts for 3094-683HS
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS STRGHT PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
6POS MINI SPOX PLUG HOUS 524006 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 3W DO204AL datasheet.pdf
Connector Socket 2 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 10 OHM 2W .1% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf