API Delevan 3094-684GS
3094-684GS picture photo
Mfg. Part Number
3094-684GS
Brief Description
FIXED IND 680UH 30MA 55 MOHM SMD
Datasheet Download
3094-684GS.pdf
Availability of 3094-684GS
QUANTITY
3094-684GS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094-684GS
Internal Part NumberEIS-3094-684GS
Material - CoreIron
Inductance680µH
Tolerance±2%
Current Rating30mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)55 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant1.9MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test790kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094-684GS
Related Links3094-, 3094-684GS Datasheet, API Delevan Distributor
3094-684GS Details Description
Related parts for 3094-684GS
RES SMD 470 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC FIFO SS 16384X36 6NS 144-BGA datasheet.pdf
CORD GRIP .500-.675" MALE 90DEG datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN 05VOUT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A 8VFQFPN datasheet.pdf
CIR BRKR SOLID STATE 2A 24VDC datasheet.pdf