API Delevan 3094-684JS
3094-684JS picture photo
Mfg. Part Number
3094-684JS
Brief Description
FIXED IND 680UH 30MA 55 MOHM SMD
Datasheet Download
3094-684JS.pdf
Availability of 3094-684JS
QUANTITY
3094-684JS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094-684JS
Internal Part NumberEIS-3094-684JS
Material - CoreIron
Inductance680µH
Tolerance±5%
Current Rating30mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)55 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant1.9MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test790kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094-684JS
Related Links3094-, 3094-684JS Datasheet, API Delevan Distributor
3094-684JS Details Description
Related parts for 3094-684JS
DIODE ZENER 6.2V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 34POS datasheet.pdf
RES 50K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 19.1K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
RES 205 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 400MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf