API Delevan 3094R-102FS
3094R-102FS picture photo
Mfg. Part Number
3094R-102FS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1UH 380MA 340 MOHM SMD
Datasheet Download
3094R-102FS.pdf
Availability of 3094R-102FS
QUANTITY
3094R-102FS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094R-102FS
Internal Part NumberEIS-3094R-102FS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series3094R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance1µH
Tolerance±1%
Current Rating380mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)340 mOhm Max
Q @ Freq75 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant130MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094R-102FS
Related Links3094R, 3094R-102FS Datasheet, API Delevan Distributor
3094R-102FS Details Description
Related parts for 3094R-102FS
RES SMD 309K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IDC CABLE - MCF20K/MC20F/MCF20K datasheet.pdf
IC CONTROLLER HOTSWP 2.5V 24SSOP datasheet.pdf
IC INVERTER DL 4,2-INPUT 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 220PF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
IC PWR MGMT W/CHRGR 48WQFN datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 7.5A 115V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 76 TYPE A 34POS datasheet.pdf
2W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf