API Delevan 3094R-102JS
3094R-102JS picture photo
Mfg. Part Number
3094R-102JS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1UH 380MA 340 MOHM SMD
Datasheet Download
3094R-102JS.pdf
Availability of 3094R-102JS
QUANTITY
3094R-102JS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094R-102JS
Internal Part NumberEIS-3094R-102JS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series3094R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance1µH
Tolerance±5%
Current Rating380mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)340 mOhm Max
Q @ Freq75 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant130MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094R-102JS
Related Links3094R, 3094R-102JS Datasheet, API Delevan Distributor
3094R-102JS Details Description
Related parts for 3094R-102JS
IC FPGA 77 I/O 100VQFP datasheet.pdf
SENSOR REED 15/32 ALUM FORM C datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 100KHZ 8MSOP datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 1/2W 1010 datasheet.pdf
METRAL HDR 1MX4R STB datasheet.pdf
OPTOISO 5KV PUSH PULL 6DIP GW datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 310VAC AXIA datasheet.pdf