API Delevan 3094R-104FS
3094R-104FS picture photo
Mfg. Part Number
3094R-104FS
Brief Description
FIXED IND 100UH 62MA 13 OHM SMD
Datasheet Download
3094R-104FS.pdf
Availability of 3094R-104FS
QUANTITY
3094R-104FS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094R-104FS
Internal Part NumberEIS-3094R-104FS
Material - CoreIron
Inductance100µH
Tolerance±1%
Current Rating62mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)13 Ohm Max
Q @ Freq60 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant8MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094R-104FS
Related Links3094R, 3094R-104FS Datasheet, API Delevan Distributor
3094R-104FS Details Description
Related parts for 3094R-104FS
LED 7-SEG .36 SNGL RED CC DIRECT datasheet.pdf
CONN SPLICE PARA 4 AWG SOLIS datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 190MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
ADC 18BIT DELT-SIG PROGR 16-QSOP datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 10" 1MM 40POS datasheet.pdf