API Delevan 3094R-332FS
3094R-332FS picture photo
Mfg. Part Number
3094R-332FS
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 200MA 1.2 OHM
Datasheet Download
3094R-332FS.pdf
Availability of 3094R-332FS
QUANTITY
3094R-332FS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094R-332FS
Internal Part NumberEIS-3094R-332FS
Material - CoreIron
Inductance3.3µH
Tolerance±1%
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.2 Ohm Max
Q @ Freq60 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant50MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094R-332FS
Related Links3094R, 3094R-332FS Datasheet, API Delevan Distributor
3094R-332FS Details Description
Related parts for 3094R-332FS
IC SNAPHAT BATTERY 48MAH 28-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 37.4KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 63V 40MA 3225 datasheet.pdf
TERMINATION KIT SC PREMIUM datasheet.pdf
RES 43K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER PCIE 4CH 42TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
RND SPACER 0.047" NYLON 18.29MM datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.2A 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER SGL 10POS .100" T/H datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 3A DO214AB datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT THRU PIN datasheet.pdf