API Delevan 3094R-332HS
3094R-332HS picture photo
Mfg. Part Number
3094R-332HS
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 200MA 1.2 OHM
Datasheet Download
3094R-332HS.pdf
Availability of 3094R-332HS
QUANTITY
3094R-332HS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094R-332HS
Internal Part NumberEIS-3094R-332HS
Material - CoreIron
Inductance3.3µH
Tolerance±3%
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.2 Ohm Max
Q @ Freq60 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant50MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094R-332HS
Related Links3094R, 3094R-332HS Datasheet, API Delevan Distributor
3094R-332HS Details Description
Related parts for 3094R-332HS
CONN TONGUE SPADE #8 14-16AWG datasheet.pdf
RES SMD 499K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 15PF 50V 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 390 OHM 10SIP datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/4-18NPT 4-20MA datasheet.pdf
IC MULTIPLIER/ZDB 8-SOIC datasheet.pdf
RES 120 OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 4A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf