API Delevan 3094R-563GS
3094R-563GS picture photo
Mfg. Part Number
3094R-563GS
Brief Description
FIXED IND 56UH 70MA 10 OHM SMD
Datasheet Download
3094R-563GS.pdf
Availability of 3094R-563GS
QUANTITY
3094R-563GS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094R-563GS
Internal Part NumberEIS-3094R-563GS
Material - CoreIron
Inductance56µH
Tolerance±2%
Current Rating70mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)10 Ohm Max
Q @ Freq70 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant11MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094R-563GS
Related Links3094R, 3094R-563GS Datasheet, API Delevan Distributor
3094R-563GS Details Description
Related parts for 3094R-563GS
VARISTOR 462V 40KA SQUARE 34MM datasheet.pdf
OSC VCXO 74.1758MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 16V Y5V 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 375MW SOD123F datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER ENGINEERING KIT 0603 datasheet.pdf
OSC XO 58.9824MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 44.2K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES 4K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
TAP SWITCH DIALS datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf