API Delevan 3094R-680KS
3094R-680KS picture photo
Mfg. Part Number
3094R-680KS
Brief Description
FIXED IND 68NH 840MA 70 MOHM SMD
Datasheet Download
3094R-680KS.pdf
Availability of 3094R-680KS
QUANTITY
3094R-680KS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094R-680KS
Internal Part NumberEIS-3094R-680KS
Material - CoreIron
Inductance68nH
Tolerance±10%
Current Rating840mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)70 mOhm Max
Q @ Freq65 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant700MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094R-680KS
Related Links3094R, 3094R-680KS Datasheet, API Delevan Distributor
3094R-680KS Details Description
Related parts for 3094R-680KS
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
LAMP INCAND 5MM MIDG SCREW 18V datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL DPST 16DIP datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 500MW SOD123 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR PI7C9X2G608GPA datasheet.pdf
CRYSTAL 4.096000MHZ SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.178 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf