API Delevan 3094R-682KS
3094R-682KS picture photo
Mfg. Part Number
3094R-682KS
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 140MA 2.4 OHM
Datasheet Download
3094R-682KS.pdf
Availability of 3094R-682KS
QUANTITY
3094R-682KS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094R-682KS
Internal Part NumberEIS-3094R-682KS
Material - CoreIron
Inductance6.8µH
Tolerance±10%
Current Rating140mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.4 Ohm Max
Q @ Freq65 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant37MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094R-682KS
Related Links3094R, 3094R-682KS Datasheet, API Delevan Distributor
3094R-682KS Details Description
Related parts for 3094R-682KS
MOSFET N-CH 30V 35A WPAK datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 10V X5R 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
RES SMD 866K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
26500 12C 12#12 S TH PLUG WC datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0603 X6S 1レF 10V datasheet.pdf