API Delevan 3094R-682KS
3094R-682KS picture photo
Mfg. Part Number
3094R-682KS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 140MA 2.4 OHM
Datasheet Download
3094R-682KS.pdf
Availability of 3094R-682KS
QUANTITY
3094R-682KS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094R-682KS
Internal Part NumberEIS-3094R-682KS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series3094R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance6.8µH
Tolerance±10%
Current Rating140mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.4 Ohm Max
Q @ Freq65 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant37MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094R-682KS
Related Links3094R, 3094R-682KS Datasheet, API Delevan Distributor
3094R-682KS Details Description
Related parts for 3094R-682KS
CONN EDGECARD 28POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/4W MELF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
FZ4 STD. LCD 4-CAM.NPN datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A 6XDFN datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES 383 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf