API Delevan 3094R-683HS
3094R-683HS picture photo
Mfg. Part Number
3094R-683HS
Brief Description
FIXED IND 68UH 67MA 11 OHM SMD
Datasheet Download
3094R-683HS.pdf
Availability of 3094R-683HS
QUANTITY
3094R-683HS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094R-683HS
Internal Part NumberEIS-3094R-683HS
Material - CoreIron
Inductance68µH
Tolerance±3%
Current Rating67mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)11 Ohm Max
Q @ Freq65 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant10MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094R-683HS
Related Links3094R, 3094R-683HS Datasheet, API Delevan Distributor
3094R-683HS Details Description
Related parts for 3094R-683HS
CAP TANT 0.1UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 665K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 19.6 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT FLASH 16SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 10POS 5ROW GOLD datasheet.pdf