API Delevan 3094R-820KS
3094R-820KS picture photo
Mfg. Part Number
3094R-820KS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 82NH 840MA 70 MOHM SMD
Datasheet Download
3094R-820KS.pdf
Availability of 3094R-820KS
QUANTITY
3094R-820KS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094R-820KS
Internal Part NumberEIS-3094R-820KS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series3094R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance82nH
Tolerance±10%
Current Rating840mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)70 mOhm Max
Q @ Freq65 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant650MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094R-820KS
Related Links3094R, 3094R-820KS Datasheet, API Delevan Distributor
3094R-820KS Details Description
Related parts for 3094R-820KS
RES SMD 6.8K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 20% 400VDC RAD datasheet.pdf
INTERBUS MODULAR BUS COUPLER datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 200 OHM 16SOIC datasheet.pdf
CABLE 5POS PLUG-SOCKET 3.0M datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 1K OHM 0606 datasheet.pdf
AUTO SYNCHRONIZER datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 120MA 8 OHM SMD datasheet.pdf