API Delevan 3094R-820KS
3094R-820KS picture photo
Mfg. Part Number
3094R-820KS
Brief Description
FIXED IND 82NH 840MA 70 MOHM SMD
Datasheet Download
3094R-820KS.pdf
Availability of 3094R-820KS
QUANTITY
3094R-820KS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094R-820KS
Internal Part NumberEIS-3094R-820KS
Material - CoreIron
Inductance82nH
Tolerance±10%
Current Rating840mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)70 mOhm Max
Q @ Freq65 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant650MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094R-820KS
Related Links3094R, 3094R-820KS Datasheet, API Delevan Distributor
3094R-820KS Details Description
Related parts for 3094R-820KS
IC REG SWITCHD CAP 3.3V 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CAP NIOB OXID 15UF 20% 2.5V 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 16pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FIXED IND 5.5UH 850MA 670 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 13 OHM 0.25% 0.3W 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 21 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf