Vishay/Sprague 30D106M050BA2A
30D106M050BA2A picture photo
Mfg. Part Number
30D106M050BA2A
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
10UF 50V 6.3X13 105C AXI
Datasheet Download
30D106M050BA2A.pdf
Availability of 30D106M050BA2A
QUANTITY
30D106M050BA2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 30D106M050BA2A
Internal Part NumberEIS-30D106M050BA2A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package570
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30D106M050BA2A
Related Links30D106M, 30D106M050BA2A Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
30D106M050BA2A Details Description
Related parts for 30D106M050BA2A
CAP FILM 2UF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 3.6A 35 MOHM SMD datasheet.pdf
PTC RESETTABLE RADIAL 16V 1.55A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
DISPLAY ALPHA-NUM YLW 0.54" CC datasheet.pdf
RES 267 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 27.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 61POS STRGHT SKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 2A 2114 datasheet.pdf