Vishay/Sprague 30D157M100EH2A
30D157M100EH2A picture photo
Mfg. Part Number
30D157M100EH2A
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
150UF 100V 11X38 105C AXI
Datasheet Download
30D157M100EH2A.pdf
Availability of 30D157M100EH2A
QUANTITY
30D157M100EH2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 30D157M100EH2A
Internal Part NumberEIS-30D157M100EH2A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package350
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30D157M100EH2A
Related Links30D157M, 30D157M100EH2A Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
30D157M100EH2A Details Description
Related parts for 30D157M100EH2A
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP MICA 10PF 0.5PF 100V 0805 datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 10POS STRGHT PINS datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
RES 8.06 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 38.88MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT PIN datasheet.pdf