Vishay/Sprague 30D226M050BB2A
30D226M050BB2A picture photo
Mfg. Part Number
30D226M050BB2A
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
22UF 50V 6.3X17.5 105C AXI
Datasheet Download
30D226M050BB2A.pdf
Availability of 30D226M050BB2A
QUANTITY
30D226M050BB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 30D226M050BB2A
Internal Part NumberEIS-30D226M050BB2A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package560
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30D226M050BB2A
Related Links30D226M, 30D226M050BB2A Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
30D226M050BB2A Details Description
Related parts for 30D226M050BB2A
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 26.7 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT BOX MNT 37POS W/PINS datasheet.pdf
FERRITE BEAD ARRAY 33 OHM 0804 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 23POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONN RCPT 24 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
COMPACT PLC datasheet.pdf
RES 453K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 15MM datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0603 datasheet.pdf