Vishay/Sprague 30D228M040LS2AE3
30D228M040LS2AE3 picture photo
Mfg. Part Number
30D228M040LS2AE3
Brief Description
2200UF 40V 18X40 105C AXI
Datasheet Download
30D228M040LS2AE3.pdf
Availability of 30D228M040LS2AE3
QUANTITY
30D228M040LS2AE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 30D228M040LS2AE3
Internal Part NumberEIS-30D228M040LS2AE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package195
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30D228M040LS2AE3
Related Links30D228M0, 30D228M040LS2AE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
30D228M040LS2AE3 Details Description
Related parts for 30D228M040LS2AE3
CAP TANT POLY 100UF 6.3V 1411 datasheet.pdf
RES SMD 12.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 78.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CABLE SMA QC PLUG-SMA PLUG 36" datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 1K OHM 2506 datasheet.pdf
CAP CER 3PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf