Delta Electronics 30DPGS5C
30DPGS5C picture photo
Mfg. Part Number
30DPGS5C
Manufacturer
Product Category
Power Line Filter Modules
Brief Description
FILTER 1-PHASE MULTI-STAGE 30A
Datasheet Download
30DPGS5C.pdf
Availability of 30DPGS5C
QUANTITY
30DPGS5C Order Process
Ship out your order
Specifications of 30DPGS5C
Internal Part NumberEIS-30DPGS5C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMI Filter Products
Standard Package18
Category Filters
FamilyPower Line Filter Modules
SeriesDP
Filter TypeSingle Phase
ConfigurationTwo Stage
Voltage - Rated DC-
Voltage - Rated AC115V, 250V
Current30A
Frequency - Operating50 ~ 60Hz
Mounting TypeChassis Mount
Termination Style-
ApplicationsGeneral Purpose
ApprovalsCSA, UL, VDE
Operating Temperature-
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30DPGS5C
Related Links30DP, 30DPGS5C Datasheet, Delta Electronics Distributor
30DPGS5C Details Description
Related parts for 30DPGS5C
CAP CER 8200PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
IC BUFFER/MULT ZD 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 7.5M OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES 152K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 100V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 300NH 780MA 130 MOHM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CTV 8C 8#16 PIN RECP datasheet.pdf
26500 37#20 2#16 P TH PLUG LC datasheet.pdf
SHS 1.5MM 18POS SLD HEADR BLK datasheet.pdf