Vishay/Sprague 30DT106M035BB5
30DT106M035BB5 picture photo
Mfg. Part Number
30DT106M035BB5
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
10UF 35V 6.6X20.6 105C AXI
Datasheet Download
30DT106M035BB5.pdf
Availability of 30DT106M035BB5
QUANTITY
30DT106M035BB5 Order Process
Ship out your order
Specifications of 30DT106M035BB5
Internal Part NumberEIS-30DT106M035BB5
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package420
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30DT106M035BB5
Related Links30DT106, 30DT106M035BB5 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
30DT106M035BB5 Details Description
Related parts for 30DT106M035BB5
RES SMD 107 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 30A 120V datasheet.pdf
RES SMD 576 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB datasheet.pdf
QUIET TYPE, HIGH SENSITIVITY 250 datasheet.pdf
CONN DMC 20POS datasheet.pdf
RES SMD 0.009 OHM 1% 7W 2818 datasheet.pdf