Micro Commercial Components (MCC) 30KP132CA-TP
30KP132CA-TP picture photo
Mfg. Part Number
30KP132CA-TP
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 132VWM 213VC R6
Datasheet Download
30KP132CA-TP.pdf
Availability of 30KP132CA-TP
QUANTITY
30KP132CA-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of 30KP132CA-TP
Internal Part NumberEIS-30KP132CA-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationTVS Breakdown Voltage 15/May/2013
Standard Package500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)132V
Voltage - Breakdown (Min)147.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp213V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseR6, Axial
Supplier Device PackageR-6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30KP132CA-TP
Related Links30KP13, 30KP132CA-TP Datasheet, Micro Commercial Components (MCC) Distributor
30KP132CA-TP Details Description
Related parts for 30KP132CA-TP
CIR BRKR THRMMAG 7A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 3A 250VAC 350VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.09K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
RES 43 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 0.6A SOT-23 datasheet.pdf
CAP CER 51PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0075UF 5% 850VDC AXIA datasheet.pdf