Micro Commercial Components (MCC) 30KP280A-TP
30KP280A-TP picture photo
Mfg. Part Number
30KP280A-TP
Brief Description
TVS DIODE 280VWM 464VC R6
Datasheet Download
30KP280A-TP.pdf
Availability of 30KP280A-TP
QUANTITY
30KP280A-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of 30KP280A-TP
Internal Part NumberEIS-30KP280A-TP
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)280V
Voltage - Breakdown (Min)312.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp464V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30KP280A-TP
Related Links30KP2, 30KP280A-TP Datasheet, Micro Commercial Components (MCC) Distributor
30KP280A-TP Details Description
Related parts for 30KP280A-TP
RECT BRIDGE GPP 50V 8A GBU datasheet.pdf
INVERTER 2000W 12VDC 2OUTLET datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
IC PLL CLOCK DRIVER 3ST 28-PLCC datasheet.pdf
RES 2.5K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
LED SBT-70 92CRI 2SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 44POS GOLD datasheet.pdf