Micro Commercial Components (MCC) 30KP58CA-TP
30KP58CA-TP picture photo
Mfg. Part Number
30KP58CA-TP
Brief Description
TVS DIODE 58VWM 92.4VC R6
Datasheet Download
30KP58CA-TP.pdf
Availability of 30KP58CA-TP
QUANTITY
30KP58CA-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of 30KP58CA-TP
Internal Part NumberEIS-30KP58CA-TP
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)58V
Voltage - Breakdown (Min)64.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp92.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30KP58CA-TP
Related Links30KP5, 30KP58CA-TP Datasheet, Micro Commercial Components (MCC) Distributor
30KP58CA-TP Details Description
Related parts for 30KP58CA-TP
IC BUFFER/MULTIPLIER ZD 16-SOIC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 90V 1A SMB datasheet.pdf
RES 4.75 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 50PPM datasheet.pdf
MINITEK HDR datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 24PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 66POS PIN datasheet.pdf