Microsemi Commercial Components 30KPA180AE3/TR13
30KPA180AE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
30KPA180AE3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 180VWM 290.4VC P600
Datasheet Download
30KPA180AE3/TR13.pdf
Availability of 30KPA180AE3/TR13
QUANTITY
30KPA180AE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 30KPA180AE3/TR13
Internal Part NumberEIS-30KPA180AE3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)180V
Voltage - Breakdown (Min)201.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp290.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)104.3A
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30KPA180AE3/TR13
Related Links30KPA180, 30KPA180AE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
30KPA180AE3/TR13 Details Description
Related parts for 30KPA180AE3/TR13
RELAY AUTOMOTIVE SPST 70A 24V datasheet.pdf
TRIAC 800V 15A TO220AB datasheet.pdf
HDR STR SR. 100 DP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SC59-3 datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 4V 20% 3017 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
AM4700-32 PLATEN datasheet.pdf
RES 2.37 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf