Littelfuse 30KPA216CA-HRA
30KPA216CA-HRA picture photo
Mfg. Part Number
30KPA216CA-HRA
Brief Description
TVS DIODE 216VWM 348.6VC AXIAL
Datasheet Download
30KPA216CA-HRA.pdf
Availability of 30KPA216CA-HRA
QUANTITY
30KPA216CA-HRA Order Process
Ship out your order
Specifications of 30KPA216CA-HRA
Internal Part NumberEIS-30KPA216CA-HRA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series30KPA-HRA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)216V
Voltage - Breakdown (Min)241.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp348.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)86.9A
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TA)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30KPA216CA-HRA
Related Links30KPA21, 30KPA216CA-HRA Datasheet, Littelfuse Distributor
30KPA216CA-HRA Details Description
Related parts for 30KPA216CA-HRA
RELAY RF SPDT 100MA 12V datasheet.pdf
LED RED 2MM 14V RT ANG PC MNT datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.25W SOT363 datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 213 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SCKT BACK PLATE FOR LGA115X datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M6 NYLON 64MM datasheet.pdf
CELLULAR 6 BAND ANTENNA 100MM datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 510MA 190 MOHM datasheet.pdf
CONN CABLE 4CONDUCTR datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 500MW DO35 datasheet.pdf