Microsemi Commercial Components 30KPA270CE3/TR13
30KPA270CE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
30KPA270CE3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 270VWM P600
Datasheet Download
30KPA270CE3/TR13.pdf
Availability of 30KPA270CE3/TR13
QUANTITY
30KPA270CE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 30KPA270CE3/TR13
Internal Part NumberEIS-30KPA270CE3/TR13
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)270V
Voltage - Breakdown (Min)284.31V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp-
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30KPA270CE3/TR13
Related Links30KPA270, 30KPA270CE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
30KPA270CE3/TR13 Details Description
Related parts for 30KPA270CE3/TR13
IC OPAMP JFET 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 240V datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 4.3A 1212-8 PPAK datasheet.pdf
RES 470 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 28K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
BLZP 5.00/06/270LR SN BK BX datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 40POS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf