Littelfuse 30KPA48CA-HRA
30KPA48CA-HRA picture photo
Mfg. Part Number
30KPA48CA-HRA
Brief Description
TVS DIODE 48VWM 81.6VC AXIAL
Datasheet Download
30KPA48CA-HRA.pdf
Availability of 30KPA48CA-HRA
QUANTITY
30KPA48CA-HRA Order Process
Ship out your order
Specifications of 30KPA48CA-HRA
Internal Part NumberEIS-30KPA48CA-HRA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series30KPA-HRA
PackagingTape & Reel (TR)
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)48V
Voltage - Breakdown (Min)53.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp81.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)371.3A
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TA)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30KPA48CA-HRA
Related Links30KPA4, 30KPA48CA-HRA Datasheet, Littelfuse Distributor
30KPA48CA-HRA Details Description
Related parts for 30KPA48CA-HRA
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 200V Z5U RADIAL datasheet.pdf
IC SGL USB-DL UART BRIDGE 24QFN datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 35V 10% 2312 datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 25V X7R RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.5A 210 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 21.6MM SQUARE datasheet.pdf
1000 VDC 8 AMP MIDGET FUSE datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
MPPS Miniature Package Power Solutions DUAL 20V P-CHANNEL ENHANCEMENT MODE MOSFET IC datasheet.pdf