Littelfuse 30KPA51CA-HRA
30KPA51CA-HRA picture photo
Mfg. Part Number
30KPA51CA-HRA
Brief Description
TVS DIODE 51VWM 86.4VC AXIAL
Datasheet Download
30KPA51CA-HRA.pdf
Availability of 30KPA51CA-HRA
QUANTITY
30KPA51CA-HRA Order Process
Ship out your order
Specifications of 30KPA51CA-HRA
Internal Part NumberEIS-30KPA51CA-HRA
FamilyTVS - Diodes
Series30KPA-HRA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)51V
Voltage - Breakdown (Min)57V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp86.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)350.7A
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TA)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30KPA51CA-HRA
Related Links30KPA5, 30KPA51CA-HRA Datasheet, Littelfuse Distributor
30KPA51CA-HRA Details Description
Related parts for 30KPA51CA-HRA
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 16-SOIC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A USFLAT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 24A DPAK datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 11 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf
IC DUAL MOSFET IGBT 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
DL LVL FLOATSW 127MM TOTAL L datasheet.pdf
CERTI-CRIMP II SAHT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS SKT CRIMP datasheet.pdf