Littelfuse 30KPA54CA-HRA
30KPA54CA-HRA picture photo
Mfg. Part Number
30KPA54CA-HRA
Brief Description
TVS DIODE 54VWM 91.4VC AXIAL
Datasheet Download
30KPA54CA-HRA.pdf
Availability of 30KPA54CA-HRA
QUANTITY
30KPA54CA-HRA Order Process
Ship out your order
Specifications of 30KPA54CA-HRA
Internal Part NumberEIS-30KPA54CA-HRA
FamilyTVS - Diodes
Series30KPA-HRA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)54V
Voltage - Breakdown (Min)60.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp91.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)331.5A
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TA)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30KPA54CA-HRA
Related Links30KPA5, 30KPA54CA-HRA Datasheet, Littelfuse Distributor
30KPA54CA-HRA Details Description
Related parts for 30KPA54CA-HRA
REG SW -12V 2A HORZ T/H datasheet.pdf
RES 900 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC TXRX MCU + EZRADIOPRO datasheet.pdf
FILTER 3-TERM 280MHZ 300MA SMD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
COVER WIDTH: 2.2 MM COLOR: GRAY datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 120POS 1.27MM datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A TO252-5 datasheet.pdf