Microsemi Commercial Components 30KPA66E3/TR13
30KPA66E3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
30KPA66E3/TR13
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 66VWM P600
Datasheet Download
30KPA66E3/TR13.pdf
Availability of 30KPA66E3/TR13
QUANTITY
30KPA66E3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 30KPA66E3/TR13
Internal Part NumberEIS-30KPA66E3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)66V
Voltage - Breakdown (Min)69.48V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp-
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseP600, Axial
Supplier Device PackageP600
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30KPA66E3/TR13
Related Links30KPA66, 30KPA66E3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
30KPA66E3/TR13 Details Description
Related parts for 30KPA66E3/TR13
OSC 5.0V PROG CMOS TRI ST 100PPM datasheet.pdf
RES 20.5 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 268VC SMA datasheet.pdf
RES 25 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
IC ECHO CANCEL ACOUSTIC 36SSOP datasheet.pdf
XG4 24AWG 7/32 10C SHLD 300V datasheet.pdf