Vishay/BCcomponents 30LVD33-R
30LVD33-R picture photo
Mfg. Part Number
30LVD33-R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 400VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
30LVD33-R.pdf
Availability of 30LVD33-R
QUANTITY
30LVD33-R Order Process
Ship out your order
Specifications of 30LVD33-R
Internal Part NumberEIS-30LVD33-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCera-Mite 30LV
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.461" Dia (11.70mm)
Height - Seated (Max)0.587" (14.90mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.252" (6.40mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30LVD33-R
Related Links30LV, 30LVD33-R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
30LVD33-R Details Description
Related parts for 30LVD33-R
TOOL POLISHING SLURRY FIBER OPT datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16DIP datasheet.pdf
IC CONV DC-DC 12V 1.3A 15W PCB datasheet.pdf
RES 348 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 3.3V 5.1V datasheet.pdf
DIODE ZENER 25V 10W DO213AA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf