Vishay/BCcomponents 30LVSD32-322-R
30LVSD32-322-R picture photo
Mfg. Part Number
30LVSD32-322-R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3200PF 400VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
30LVSD32-322-R.pdf
Availability of 30LVSD32-322-R
QUANTITY
30LVSD32-322-R Order Process
Ship out your order
Specifications of 30LVSD32-322-R
Internal Part NumberEIS-30LVSD32-322-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCera-Mite 30LVS
PackagingBulk
Capacitance3200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.402" Dia (10.20mm)
Height - Seated (Max)0.528" (13.40mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.252" (6.40mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30LVSD32-322-R
Related Links30LVSD3, 30LVSD32-322-R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
30LVSD32-322-R Details Description
Related parts for 30LVSD32-322-R
RES SMD 3.74K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
PARALLEL HEADBOARD FOR MT9M032 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
IC POWER MGT 338-MAPBGA datasheet.pdf
IMAGER STD DENSITY RS232 5VDC datasheet.pdf
FIBER BRACKET NAT 2.2/4MM FIBER datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M10 NYLON 101MM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 10W datasheet.pdf