Vishay/BCcomponents 30LVSD33GJ--R
30LVSD33GJ--R picture photo
Mfg. Part Number
30LVSD33GJ--R
Brief Description
CAP CER 3300PF 400VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
30LVSD33GJ--R.pdf
Availability of 30LVSD33GJ--R
QUANTITY
30LVSD33GJ--R Order Process
Ship out your order
Specifications of 30LVSD33GJ--R
Internal Part NumberEIS-30LVSD33GJ--R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.402" Dia (10.20mm)
Height - Seated (Max)0.528" (13.40mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.252" (6.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30LVSD33GJ--R
Related Links30LVSD, 30LVSD33GJ--R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
30LVSD33GJ--R Details Description
Related parts for 30LVSD33GJ--R
Crystal 16.0000MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
FIXED IND 3.5UH 3.7A 34 MOHM SMD datasheet.pdf
INSERT FMALE 64P+1GND TERM BLOCK datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 20DIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 72W 12V 6A datasheet.pdf
TXRX LIN BUS REG WATCHDOG 20QFN datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CAP FILM 3UF 10% 500V RADIAL datasheet.pdf