Vishay/BCcomponents 30LVSD47JJ1A-R
30LVSD47JJ1A-R picture photo
Mfg. Part Number
30LVSD47JJ1A-R
Brief Description
CAP CER 4700PF 400VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
30LVSD47JJ1A-R.pdf
Availability of 30LVSD47JJ1A-R
QUANTITY
30LVSD47JJ1A-R Order Process
Ship out your order
Specifications of 30LVSD47JJ1A-R
Internal Part NumberEIS-30LVSD47JJ1A-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingBulk
Capacitance4700pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.488" Dia (12.40mm)
Height - Seated (Max)0.614" (15.60mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.252" (6.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30LVSD47JJ1A-R
Related Links30LVSD4, 30LVSD47JJ1A-R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
30LVSD47JJ1A-R Details Description
Related parts for 30LVSD47JJ1A-R
RES SMD 71.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 125MW SSMINI3 datasheet.pdf
RES SMD 12.7 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 240V datasheet.pdf
RES 1.74 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SIL MALE VERT PC TAIL CONNECTOR datasheet.pdf
CONN TRANSIST TO-5 8POS GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 34POS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 47UF 10V X5R 1210 datasheet.pdf