Vishay/BCcomponents 30LVSD50-R
30LVSD50-R picture photo
Mfg. Part Number
30LVSD50-R
Brief Description
CAP CER 5000PF 400VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
30LVSD50-R.pdf
Availability of 30LVSD50-R
QUANTITY
30LVSD50-R Order Process
Ship out your order
Specifications of 30LVSD50-R
Internal Part NumberEIS-30LVSD50-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package125
PackagingBulk
Capacitance5000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.531" Dia (13.50mm)
Height - Seated (Max)0.657" (16.70mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.252" (6.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30LVSD50-R
Related Links30LVS, 30LVSD50-R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
30LVSD50-R Details Description
Related parts for 30LVSD50-R
RES SMD 243K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
JUMPER FOR 6MM TB 2POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 182POS .050 SMD datasheet.pdf
STARTR 3PHASE HYBRD 200-480V 16A datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 523 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 176X89MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS 1MM datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT SKT datasheet.pdf