Vishay/BCcomponents 30LVSS10-320-R
30LVSS10-320-R picture photo
Mfg. Part Number
30LVSS10-320-R
Brief Description
CAP CER 10000PF 400VAC Y5U RDL
Datasheet Download
30LVSS10-320-R.pdf
Availability of 30LVSS10-320-R
QUANTITY
30LVSS10-320-R Order Process
Ship out your order
Specifications of 30LVSS10-320-R
Internal Part NumberEIS-30LVSS10-320-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package125
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.720" Dia (18.30mm)
Height - Seated (Max)0.846" (21.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.374" (9.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30LVSS10-320-R
Related Links30LVSS1, 30LVSS10-320-R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
30LVSS10-320-R Details Description
Related parts for 30LVSS10-320-R
JUMPER-H2728TR/C2064V/X 12" datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X5R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FUSE FST 1KVDC BLT DWN SOLAR 10A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
MOUNTING BEZEL 20X4 ABS BLACK datasheet.pdf
CONN BACKSHELL 15POS datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 121VC datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC DO214AB datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 10% 310VAC AXIA datasheet.pdf