Vishay/BCcomponents 30LVSS10JB-R
30LVSS10JB-R picture photo
Mfg. Part Number
30LVSS10JB-R
Brief Description
CAP CER 10000PF 400VAC Y5U RDL
Datasheet Download
30LVSS10JB-R.pdf
Availability of 30LVSS10JB-R
QUANTITY
30LVSS10JB-R Order Process
Ship out your order
Specifications of 30LVSS10JB-R
Internal Part NumberEIS-30LVSS10JB-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.720" Dia (18.30mm)
Height - Seated (Max)0.846" (21.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.374" (9.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30LVSS10JB-R
Related Links30LVSS, 30LVSS10JB-R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
30LVSS10JB-R Details Description
Related parts for 30LVSS10JB-R
CONVERTER DC/DC 3.3V OUTPUT 10W datasheet.pdf
CBL RIBN 26COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 0.015 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 1.18" 1MM 24POS datasheet.pdf
RES 40K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 2VOUT 60W datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V SMD datasheet.pdf