Vishay/BCcomponents 30LVT10-R
30LVT10-R picture photo
Mfg. Part Number
30LVT10-R
Brief Description
CAP CER 100PF 400VAC X7R RADIAL
Datasheet Download
30LVT10-R.pdf
Availability of 30LVT10-R
QUANTITY
30LVT10-R Order Process
Ship out your order
Specifications of 30LVT10-R
Internal Part NumberEIS-30LVT10-R
PackagingBulk
Capacitance100pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.331" Dia (8.40mm)
Height - Seated (Max)0.457" (11.60mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.252" (6.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30LVT10-R
Related Links30LV, 30LVT10-R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
30LVT10-R Details Description
Related parts for 30LVT10-R
CAP CER 68PF 25V NP0 1206 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A 8FLIPCHIP datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR CS8427 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 10pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NOX4 1A 12VDC datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
750 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 500MW DO35 datasheet.pdf