Staco Energy Products Co. 30M1220B
30M1220B picture photo
Mfg. Part Number
30M1220B
Manufacturer
Product Category
Equipment - Variable Transformers
Brief Description
MOTORIZED VRBLE TRANSF 240V 5A
Datasheet Download
30M1220B.pdf
Availability of 30M1220B
QUANTITY
30M1220B Order Process
Ship out your order
Specifications of 30M1220B
Internal Part NumberEIS-30M1220B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Test and Measurement
FamilyEquipment - Variable Transformers
Series1200
TypePanel Mount
Output TypeTerminals
Voltage - Output240VAC
Voltage - Supply240VAC
Input TypeTerminals
Constant Current Load - Max5A (1.2kVA)
Size7.440" L x 7.250" W x 10.950" H (188.98mm x 184.15mm x 278.13mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30M1220B
Related Links30M1, 30M1220B Datasheet, Staco Energy Products Co. Distributor
30M1220B Details Description
Related parts for 30M1220B
CONN HEADER LOPROFILE 49POS .100 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125 EXTEND datasheet.pdf
5.08MM EUROBLOCK STR BLK 8POS datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 432K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 690MA 650 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
POWER DIVIDER 2WAY 180DEG datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 5% 3W 2512 datasheet.pdf
TV 61C 61#20 SKT PLUG datasheet.pdf
33UF 100V 8X11,5 datasheet.pdf