NMB Technologies Corp. 3110KL-04W-B20-G00
3110KL-04W-B20-G00 picture photo
Mfg. Part Number
3110KL-04W-B20-G00
Brief Description
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
3110KL-04W-B20-G00.pdf
Availability of 3110KL-04W-B20-G00
QUANTITY
3110KL-04W-B20-G00 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3110KL-04W-B20-G00
Internal Part NumberEIS-3110KL-04W-B20-G00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
RoHS Information3110KL-04W-B20-G00 Material
Standard Package80
Series3110KL
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 80mm L x 80mm H x 25mm W
Air Flow28.2 CFM (0.799m³/min)
Static Pressure0.087 in H2O (21.7 Pa)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise25 dB
Power (Watts)1.32W
RPM2400 RPM
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Current Rating0.110A
Voltage Range6 ~ 13.8VDC
Life Expectancy70000 hrs @ 25°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3110KL-04W-B20-G00
Related Links3110KL-04, 3110KL-04W-B20-G00 Datasheet, NMB Technologies Corp. Distributor
3110KL-04W-B20-G00 Details Description
Related parts for 3110KL-04W-B20-G00
IDC CABLE - MKS34K/MC34M/MCF34K datasheet.pdf
IC AUDIO CONTROL LSI SSOP-A32 datasheet.pdf
WAFER SW 3P-5POS SHORTING datasheet.pdf
CAP POLYMER 470UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
IC ADC 16BIT DELTA SIG TSOT23-8 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 52LQFP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP5T SOLDER NONSHO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf