E-T-A 3120-F311-P7T1-W01D-10A
3120-F311-P7T1-W01D-10A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F311-P7T1-W01D-10A
Brief Description
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F311-P7T1-W01D-10A.pdf
Availability of 3120-F311-P7T1-W01D-10A
QUANTITY
3120-F311-P7T1-W01D-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F311-P7T1-W01D-10A
Internal Part NumberEIS-3120-F311-P7T1-W01D-10A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCommon Circuit Protection Mistakes
Standard Package1
Series3120-F
Breaker TypeThermal
Current Rating10A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles1
Actuator TypeRocker
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F311-P7T1-W01D-10A
Related Links3120-F311-P, 3120-F311-P7T1-W01D-10A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F311-P7T1-W01D-10A Details Description
Related parts for 3120-F311-P7T1-W01D-10A
SIDAC 4CHP 270/400V 250A MS-013 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V TO247AD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SINGLE-ENDED BUS TXRX 8-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 10% 2312 datasheet.pdf
CAP FILM 15UF 5% 450VDC RAD 4LD datasheet.pdf
OSC MEMS 12.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
INDICATOR NEON GREEN PANEL MNT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS INLINE SKT datasheet.pdf