E-T-A 3120-F311-P7T1-W01D-16A
3120-F311-P7T1-W01D-16A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F311-P7T1-W01D-16A
Brief Description
CIR BRKR THRM 16A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F311-P7T1-W01D-16A.pdf
Availability of 3120-F311-P7T1-W01D-16A
QUANTITY
3120-F311-P7T1-W01D-16A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F311-P7T1-W01D-16A
Internal Part NumberEIS-3120-F311-P7T1-W01D-16A
Series3120-F
Breaker TypeThermal
Current Rating16A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles1
Actuator TypeRocker
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F311-P7T1-W01D-16A
Related Links3120-F311-P, 3120-F311-P7T1-W01D-16A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F311-P7T1-W01D-16A Details Description
Related parts for 3120-F311-P7T1-W01D-16A
IC EEPROM 64KBIT 250NS 28DIP datasheet.pdf
30M ENCODER CABLE CRGB datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 480MA 700 MOHM TH datasheet.pdf
MIDGET INLINE HLDR 30A CMFRT GRP datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 104.2VC R6 datasheet.pdf
MOD BRIDGE 1PH 8A D-72 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 40 AWG 100 FT WH datasheet.pdf
3P MT-EDGE GEH datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.1UF RADIAL datasheet.pdf