E-T-A 3120-F311-P7T1-W01L-10A
3120-F311-P7T1-W01L-10A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F311-P7T1-W01L-10A
Brief Description
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F311-P7T1-W01L-10A.pdf
Availability of 3120-F311-P7T1-W01L-10A
QUANTITY
3120-F311-P7T1-W01L-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F311-P7T1-W01L-10A
Internal Part NumberEIS-3120-F311-P7T1-W01L-10A
Series3120-F
Breaker TypeThermal
Current Rating10A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles1
Actuator TypeRocker
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F311-P7T1-W01L-10A
Related Links3120-F311-P, 3120-F311-P7T1-W01L-10A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F311-P7T1-W01L-10A Details Description
Related parts for 3120-F311-P7T1-W01L-10A
XFRMR LAMINATED 30VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONV DC-DC TRPL-VO 12A HORZ datasheet.pdf
DIODE ZENER 120V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 1.04K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf